איך ניהול תזרים מאפשר צמיחה של העסק

החשיבות של ניהול תזרים מזומנים ואיך הוא מאפשר צמיחה של העסק

בעלי עסקים רבים הם מומחים בתחומם אבל כשזה מגיע להתנהלות פיננסית רוב העצמאיים הולכים לאיבוד.

ישנה חשיבות רבה לניהול הכספים הנכנסים והיוצאים ועסק שלא מנהל מעקב כלשהו בשוטף בעצם מנווט באפלה מוחלטת ללא יכולת לתכנן קדימה, להגדיל את העסק ולהציב מטרות כלכליות לעתיד העסקי והאישי כאחד.

ישנם מספר גורמים בסיסיים שיעזרו לכם להתייעל ולהגדיל את הרווחיות באופן מיידי ויאפשרו לכם להקפיץ את העסק שלכם קדימה. אני מאמין שכל מי שעצמאי מסוגל וחייב לדאוג להתייעלות פיננסית בעסק!

במאמר זה נדבר על  החשיבות של ניהול תזרים מזומנים ואיך הוא יכול לעזור לכם להקפיץ את העסק קדימה.

 

גם אתם יכולים… זה די פשוט ואפשרי!

 

תזרים מזומנים – כלי הכרחי לניהול פיננסי

מחסור במזומנים הנו אחת הסיבות העיקריות לסגירת עסקים וזו הסיבה שעליכם כבעלי עסקים להיות תמיד עם היד על הדופק או במקרה זה, עם מבט לעבר המצב הפיננסי בעסק. תזרים מזומנים הוא כלי לניהול פיננסי חשוב ביותר עבור כל עסק ובלעדיו אתם בעצם מנווטים בעלטה מוחלטת ומסכנים  את העסק.

ניהול דוח תזרים מזומנים נכון, משקף לבעל העסק את המידע הנדרש על כל כניסה ויציאה של המזומנים בעסק בפירוט, בדייקנות ובצורה אמינה והוא יתריע בפני בעל העסק על תנועות כספיות עתידיות וכך אתם תהיו מוכנים לכל תרחיש פיננסי בעתיד.

 

מהי החשיבות של תזרים מזומנים חיובי?

עסק יציב המתנהל כשורה יהיה ברוב המקרים בתזרים מזומנים חיובי. זה מעיד על עסק יציב שיכול לעמוד בהתחייבויות שלו אל מול הספקים השונים ומול הלקוחות בפרט. ניהול נכון של התזרים יאפשר לכם להשקיע בהגדלת המחלקות הרווחיות בעסק, להשקיע בציוד חדיש, שיווק, מכירות וצוות עובדים מיומן שיקפיץ את העסק קדימה.

 

הסכנות בתזרים מזומנים שלילי בעסק

לעומת זאת ניהול כושל של הפיננסים יגרור איתו תזרים מזומנים שלילי ומחסור במזומנים. חשוב להדגיש דבר מה, עסק רווחי לא מעיד על עסק איתן או בטוח. התנהלות שגויה הגוררת תזרים מזומנים שלילי עלולה להביא לקריסת העסק.

אז איך עסק רווחי יכול להיות בתזרים שלילי? זה בדרך כלל קורה כאשר יש פער שלילי בין התשלומים הנכנסים מלקוחות לבין המועד בו אתם צריכים לשלם לספקים או נותני שירות אחרים.

במידה ואתם נמצאים בתזרים מזומנים בעסק, אל תלקו את עצמכם, תזרים שלילי או חוסר במזומנים לא בהכרח אומר שהניהול בעסק הוא כושל. ישנן לא מעט סיבות ליתרות שליליות במזומנים אשר הם בלתי צפויות – כמו הקורונה לצורך העניין, שיכולים להשפיע בצורה שלילית על העסק והתזרימים.

 

תזרים חיובי וצמיחה של העסק

אז עכשיו, זה בידיים שלכם. התחילות לנהל תזרים, זה די פשוט מכיוון שכל שעליכם לעשות הוא לנהל את כל המועדים בהן יש הכנסות ובמקביל גם את ההוצאות לפי תאריכים. כך תוכלו לקבל תמונה ברורה ומדויקת חודשים קדימה על המצב הפיננסי בעסק שלכם ותוכלו להתחיל לצבור הון ולהשקיע באפיקים רווחיים ומניבים בדרך לחופש כלכלי.