הסוד הכמוס של העשירים נחשף

מהו הסוד הכסף של העשירים ואיך גם אתם תוכלו להשתמש בו בדרך לחופש כלכלי

מינוף פיננסי הוא כלי השמור למביני עניין ובעלי הון שהם בדרך כלל נמנים עם העשירון העליון.  מינוף פיננסי הוא אחד הכוחות הכי חזקים של הכסף שאיתו גם אתם תוכלו להרוויח בגדול על כסף שהוא לא שלכם. העשירים יודעים להשתמש בכוח הזה של הכסף, זהו אחד הכוחות הפיננסים הכי חזקים שיש היום.

מינוף פיננסי הינה בעצם הלוואה שאני מקבל באחוז מסוים ומשקיע אותה בנכס כזה או אחר המניב לי תשואה גבוהה יותר מזו שאני משלם עליה. דבר נוסף שחשוב להדגיש, זו ההלוואה הזולה ביותר שאי פעם תקבלו.

דוגמא למינוף פיננסי:

אני ממנף חיסכון קיים ומשלם עליו ריבית של 1.1% שנתי. את ההלוואה הזולה אני משקיע בקרן או חיסכון אחר המניב תשואה של 6.9% (החזר ריאלי וקיים בשוק היום) ובפועל אני מרוויח 5.8% (1.1 – 6.9) תשואה על כסף שהוא לא שלי. כמה גאוני, ככה פשוט.

הצעד הראשון בדרך אל חופש כלכלי

 

מי המציא את שיטת המינוף?

ובכן, את הקרדיט אנחנו חייבים למוסדות הפיננסיים הגדולים כמו חברות הביטוח והבנקים. זה שנים שהבנקים מרוויחים עלינו כספים, הרי זה לא סוד והנתונים גלויים לכולם. הבנקים מרוויחים בסביבות השלושים מיליארד שקלים בשנה וחלק נכבד מהסכומים הבלתי נתפסים הללו מגיעים מריביות שאנחנו משלמים כלקוחות נאמנים שלהם.

 

אז איך הם מרוויחים ממינוף?

פשוט מאוד, הם משלמים לנו סכום זעום של פחות מחצי אחוז על הכספים שאנחנו חוסכים אצלם ומלווים את אותם כספים ללקוחות אחרים המעוניינים בהלוואה למטרה כזו או אחרת בריבית של פריים (העומד על 1.6% נכון להיום) פלוס אחוז נוסף הנע בין אחוזים בודדים ועד 6% לא כולל הפריים עצמו והנה לכם השיטה בה הם משתמשים בכספים שלנו ומינוף על מנת לצבור רווחים בלתי נתפסים.

 

האם מינוף זמין לכולם?

ברוב המקרים התשובה היא כן. מתי לא תוכלו להשתמש במינוף? במידה ואתם מסובכים כלכלית או בהליכים משפטיים ודירוג האשראי שלכם הוא נמוך.

הבעיה העיקרית היום במשק הישראלי הוא שאנחנו לא יודעים להתנהל פיננסית וזה נובע בעיקר מחוסר ידע או רצון להתעסק בכל הקשור לתחום הכספי, זו בורות פיננסית ואנחנו משלמים על זה ביוקר.

 

הון סמוי למינוף וחופש כלכלי

לרוב המשפחות בישראל יש היום סוג כזה או אחר של חיסכון בין אם מדובר בקרן השתלמות, פיקדון בבנק, קופת גמל או פנסיה המחויבת על פי חוק היום.

זהו הון סמוי אותו ניתן למנף ולהשתמש בו לבניית נכסים שיכולים להניב לכם הכנסה חודשית קבועה ללא קשר למקום העבודה, עסק או כל פעילות פיננסית אחרת.

במדינת ישראל, אחוז התושבים המחזיקים דירה אשר בבעלותם היא אחת הגבוהות בעולם והמירוץ אחר דירה הוא אינסופי. במקרה זה, גם אם אין לכם יכולת לרכוש דירה יקרה באזור מרכזי, אתם כן תוכלו למנף את ההון הסמוי שלכם ולרכוש דירה להשקעה שתניב לכם הכנסה קבועה. השקעה בנכס אשר שכר הדירה יותר גבוהה מהמשכנתא עצמה תשלם על ההוצאות ותשאיר לכם רווח בסוף החודש. כמו כן, קחו בחשבון גם את עליית ערך הנכס במהלך השנים שתניב לכם רווחים גבוהים אף יותר בעת מכירה או שדרוג של הנכס.

בלי מינוף יהיה קשה מאוד להיות בעלי נכסים כאשר אין ברשותכם הון צבור משמעותי. במינוף של מעט כסף גם אתם יכולים להרוויח כסף גדול.