מבט מקרוב על התייעלות עסקית

נגן וידאו אודות מבט מקרוב על התייעלות עסקית - יגאל כהן יועץ פיננסי ל חופש כלכלי

3 טיפים מנצחים על התייעלות עסקית – מבט מקרוב

אחת הסיבות לכך שמעטים מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים מצליחים להשיג את היעדים העסקיים שלהם היא שהם לא ממוקדים ולא מרכזים את כוחותיהם בדברים העיקריים . הצעד הראשון להגדלת ההתייעלות העסקית הוא להגדיר את המטרות העיקריות בעסק ולהציב אמות מידה סבירות למדידת ההצלחה.

במקביל, עליכם להעביר את אותן יעדים לעובדים, כך שגם הם יהיו מודעים ליעדים העסקיים.

הדחף לבצע עבודה יוצאת דופן חייבת לבוא מכם. למרבה המזל, יש לי לא מעט תוכן בו תוכלו להשתמש על מנת שתוכלו למצוא את הכישורים הדרושים לכם כדי להתייעל בתחום העסקי שלכם ולמנף את העסק שלכם לשלב הבא. 

לגבי התייעלות ורווחיות בעסק – כאן למעשה ישנם מספר תחומים של העסק שלכם בהם תוכלו לשפר את היעילות, וכולם חשובים לשורה התחתונה שזה הרווח. 

תסתכלו על שלושת התחומים האלה של בעסק שלכם כדי למצוא הזדמנויות לשיפור:

 

אחת – כוח העבודה שלכם

ישנם מצבים בו העובדים הם הנכס העיקרי בעסק שלכם כמות העבודה או המוצר שהעובדים מפיקים ליום הוא אחד הגורמים החיוניים ביותר ליעילות העסק. כוח העבודה שלכם חייב להיות לא רק יעיל, אלא חדשני ויעיל, במיוחד כאשר אתם מגדילים את העסק.

וזה לא משנה אם מדובר בעסק בו הבעלים הוא זה המבצע את רוב התהליכים או שיש לכם עשרות עובדים ומחלקות שונות. כל מחלקה בעסק חייבת לעבוד בצורה אופטימלית, השיווק חייב להיות יעיל וממוקד על מנת שהלקוחות הנכונים יגיעו, שירות ומענה ללקוח חייב להיות מהיר ואיכותי כמו שאר התהליכים בעסק.

במידה ובעסק שלכם יש עובדים, חשוב להבין דבר מה – העובדים לא יעבדו קשה אם הם לא מרוצים. עשו את חלקכם על ידי יצירת סביבה בטוחה ומסבירת פנים בה הם ירצו לעבוד. גם כאן לא מדובר רק במנגלים של החברה או בחטיפים בחינם. הבנת סגנון המנהיגות שלך, איך שמדברים איתם וכיצד העובדים שלך רוצים להיות מובלים היא קריטית לבניית עסק מצליח שהם ירצו להישאר בו.

 

שתיים – שיפור והתייעלות עסקית כדי להגדיל את הרווחים 

התייעלות פיננסית היא התורמת המובילה לשורה התחתונה שלך שהם – הרווחים בעסק.
מדוד את ההוצאות שלך כאחוז מההכנסות – ואל תתן להן לעלות על 30 אחוז. כוח העבודה וההוצאות שלך חופפות לעתים קרובות, מכיוון שהוצאות כמו כלים וציוד משפיעות על פריון העבודה.

התייעלות עסקית פירושה למקסם את התפוקות – או להפיק את המרב מהמשאבים שלכם. אם לצורך העניין, לא ניתן לשפר ולהתייעל בתחום ההוצאות בעסק, ייתכן שאתם תוכלו למצוא מקומות אחרים להתייעל בהם, תחומים שבהם תוכל לצמצם את הזמן שאתם משקיעים על משימה מסוימת. זה יכול לחסוף לכם לא  מעט כסף וכוח אדם הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

הפחתת עלויות ומקסום התפוקה שלכם ושל הצוות שלכם הן דרכים פשוטות ויעילות לנצח את המתחרים שלכם תוך כדי הגדלת שולי הרווח שלכם. אבל זה רק מגרד את פני השטח של מה שדרוש בפועל כדי ליצור עסק יעיל מצד אחד והכנת התשתית הנדרשת לבניית הון ונכסים מניבים ליצירת חופש כלכלי.

 

שלוש – הדבר הנוסף שעליכם לעשות הוא – לדעת מה לייעל

בחנו את הפעולות שלכם ואת התהליכים הכלליים שיש לכם בעסק, החל מגיוס הלקוח ועד לסיום התהליך של אספקת המוצר או השירות שלכם. כמעט בכל עסק ניתן למצוא תהליכים מסובכים מדי או הליכים לא ברורים. כל אלה הם המועמדים הראשיים להתייעלות. אבל לא לעגל פינות, חשוב לי להדגיש כי עדיפות ליעילות על פני איכות או בטיחות מביאה רק לבעיות גדולות יותר בעתיד והן יכולות להיות יקרות יותר לתיקון.