איך להפוך את העסק שלך לרווחי יותר בכמה צעדים פשוטים

עסק רווחי יותר – רווח הוא ההכנסה החיובית שהעסק שלך מרוויח לאחר שגזרת את כל ההוצאות שלך. היכולת לייצר רווחים היא קריטית להישרדות העסק שלך.

מדובר על יותר מסתם להרוויח כסף – מכיוון שעצמאי המעוניין להתפתח ולגדול חייב לפתח את היכולת להשתמש בכספים העודפים (הרווחים שהעסק מייצר בשוטף)
כדי להשקיע ולהגדיל את העסק שלך בצורה נכונה  ועקבית.

הרווח אינו זהה למזומן או מכירות, וזה לא הכסף בבנק או בהישג יד והרווח בדרך כלל מופיע 'על הנייר' במערכת החשבונאות שלך.

כדי להיות רווחיים יותר עליך להבין את המושגים של שולי רווח ומניעי רווחים. לאחר מכן תוכלו לפתח אסטרטגיות להגדלת הרווחים שלכם, כולל דרכים להגדיל את
ההכנסות דרך מכירות, את הרווח שלכם ממוצרים ושירותים בודדים ולהוזיל עלויות.

 

שימוש בכלים מקצועיים

אתם יכולים להשתמש בכלים, תרשימים וטבלאות כדי לסייע לכם בחישוב יעדי הרווח שלכם, דרישת המכירות המינימלית ולתאר את המוצרים החשובים ביותר לשולי הרווח של העסק.

מאמר זה מסביר בקצרה כיצד גם אתם תוכלו להפוך את העסק שלכם לרווחי יותר על ידי עזרה בזיהוי והבנת הגורמים הפיננסיים המשפיעים עליו.

 

חישוב שולי רווח

שולי הרווח הגולמי שלך הם אינדיקטור מרכזי לבריאות הכללית של העסק שלך. שולי הרווח הגולמי מראים אם הציון הממוצע של המוצרים או השירותים שלך מספיק
כדי לכסות את ההוצאות הישירות שלך ולהרוויח.

כדי לחשב את שולי הרווח הגולמי של העסק שלך, תחילה עליך לחשב את הרווח הגולמי.

 

רווח גולמי

זהו הרווח הנוצר ממכירות לאחר הורדת כל עלויות המכר. הרווח הגולמי הינו הרווח שנוצר מפעילות העיקרית של העסק וכיוצא בזאת, ככל שהוא גבוה יותר הוא מעיד
על היעילות של העסק וכאשר עלויות המכר יהיו נמוכות ככל הניתן (על ידי התייעלות ותמחור נכון) כך תתאפשר השקעה חוזרת בעסק. 

 

רווח תפעולי

זהו הרווח הגולמי אותו חישבנו מעלה, בניכוי כל ההוצאות הנדרשות לתפעול השוטף שלכם בעסק כגון: שכר עובדים והנהלה, הוצאות שיווק, הנהלת חשבונות, שכר דירה וכדומה.

 

רווח ברוטו

הרווח הגולמי הוא מדד בעל ערך למדיניות התמחור שלך, להיקף המכירות ולעלות הסחורה הנמכרת.

כבעל עסק זהו תרגיל שימושי להבין מהם המוצרים הכי רווחיים והלא רווחיים שלך בעסק. ייתכן אפילו שתחליטו להפסיק להציע כמה מהמוצרים או את השירותים
הלא רווחיים שלכם ולהתרכז במוצרים היותר רווחיים התורמים להצלחת העסק שלכם.

 

עסק רווחי – סיכום

לייצר עסק רווחי, עליכם לדעת ולהבין את הכתוב מעלה וזאת על מנת שתוכלו להתחיל ולייצר לעסק בסיס איתן שייאפשר לכם עסק שניתן להרחיב מעבר למצב ההישרדותי שלו.

יגאל כהן – יועץ פיננסי לחופש כלכלי
ערוץ היוטיוב שלי >>> התייעלות


 

באנר להשארת פרטי קשר